Rajd Polski 2017 na Mazurach.

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pozezdrze i Orzysz to dwa nowe oesy, z którymi zmierzą się kierowcy startujący w 74. edycji Rajdu Polski. Impreza odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca 2017 r.

W tym roku uczestnicy będą mieli do pokonania 23 odcinki specjalne. Rajd Polski pozostał w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA i będzie ósmą eliminacją cyklu.

Oficjalny start nastąpi 29 czerwca w centrum Mikołajek. Wieczorem rozpocznie się natomiast pierwszy OS na torze Mikołajki Arena. W kolejnych dniach kierowcy pokonają po dziewięć odcinków specjalnych. 74. Rajd Polski zakończy się w niedzielę.

Jak co roku organizatorzy postarali się o uatrakcyjnienie trasy podczas wprowadzenie nowych odcinków i zmodyfikowaniu już dobrze znanych. Poza rywalizacją na torze Mikołajki Arena, dotychczasowy przebieg zachowały próby Chmielewo, Wieliczki, Świętajno, Stare Juchy i Gołdap. Zupełnie nowe są oesy Pozezdrze oraz Orzysz, a pozostałe zmieniono lub wróciły do programu rajdu po rocznej lub dłuższej przerwie. Najkrótszym odcinkiem specjalnym jest Mikołajki Arena (2,5 km), a najdłuższym odcinek Kruklanki (26,35 km).


Opublikowano: 23 maja 2017 10:45

Kategoria: Rajd Polski 2017

Wyświetleń: 1190

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom.pl