AKADEMIA KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTW: POMORSKIEGO, WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO, PODLASKIEGO

 (link otworzy duże zdjęcie)

Trwają zapisy na bezpłatny kurs komputerowy dla mieszkańców Gminy Pozezdrze, który ukończyli 25 rok życia pn. „ Akademia kompetencji cyfrowych województw: pomorskiego , warmińsko-mazurskiego, podlaskiego”

Program szkoleniowy we zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych realizowanym w ramach Programu Cyfrowego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Organizowany przez Międzynarodowy Instytut Qutsourcingu. Operatora programu Akademia kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego.

TEMATYKA ZAJĘĆ

  • Rodzic w Internecie

Cel szkolenia:  Rozumie konsekwencje działań dziecka  w sieci i odpowiedzialność prawną rodzica za postępowanie dziecka w Internecie. Zna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka.  Pełni rolę przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia.  Potrafi zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci.

  • Mój biznes w sieci

Cel szkolenia: Korzystanie z dedykowanych dla biznesu usług e-administracji. Umiejętność  wykorzystywania zasobu Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.) Potrafi zarządzać bezpiecznie danymi osobowymi, przestrzegać prawa własności intelektualnej oraz bezpiecznie korzystać z Internetu

  • Moje finanse i transakcje w sieci

Cel szkolenia: Załatwianie skutecznie spraw prywatny, biznesowy, finansowy i urzędowych za pośrednictwem Internetu.  Zna praw konsumenta, prawa i obowiązki wynikające z regulaminów serwisów internetowych, jak również programy ochrony kupujących. Zarządza kontem bankowym, płatnościami elektronicznymi i bezgotówkowymi oraz bezpieczne korzystanie z nich. Bezpiecznie zarządza prywatnością w sieci. Zna podstawowe zasady ochrony danych, bezpieczeństwa informacji i prywatności. Korzysta z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci.

  • Działam w sieciowych społecznościowych

Cel szkolenia: Potrafią wykorzystać potencjał portali społecznościowych. Wykorzystują sieci społecznościowe w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Bezpiecznie poruszają się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nawiązują znajomości, kształtują  swój wizerunek,  dzielą  się swoją twórczością oraz korzystają z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałają z innymi. Korzystają z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

  • Tworzę własną stronę internetową (BLOG)

Cel szkolenia: Zna podstawowe terminy związane ze stroną internetową - hosting, domena, CMS, pozycjonowanie. Tworzy i wykorzystuje swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu  z wykorzystaniem popularnych kreatorów. Opracowuje, dodaje do strony treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe). Poznaje  mechanizmy analityki internetowej i marketingu internetowego.

  • Rolnik w sieci

Cel szkolenia: Korzysta z najpopularniejszych portali rolniczych (np. farmer.pl, gospodarz.pl, topagrar.pl, ppr.pl, tygodnik-rolniczy.pl, wrp.pl, gieldarolna.pl).  Korzysta z portali meteorologicznych (np. pogodynka.pl, agropogoda.pl)..  Potrafi regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

  • Kultura w sieci

Cel szkolenia: zna portale prezentujące dorobek polskiej kultury. Zna sposoby dzielenia się własnymi tekstami, zdjęciami, muzyką, filmami w tworzenie cyfrowych galerii zdjęć w Internecie. wie, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach z sieci oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

 

Zapisy przez pocztę elektryczną m.zywica@pozezdrze.pl lub pod numerem telefonu

87 427 90 06 wew.40 ( harmonogram w załączeniu)

 

Opublikowano: 16 stycznia 2020 12:29

Kategoria: Komunikaty

Załączniki:

Akademia kompetencji cyfrowych [78.38 KB]

Harmonogram [42.76 KB]

Wyświetleń: 432

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom.pl