Biegi Dziecięce Mazury Cud Natury 2 maj 2016

 (link otworzy duże zdjęcie)

XII Półmaraton Węgorza to nie tylko bieg dla dorosłych na dystansie 21 km  975 m z Sztynortu na Plac Wolności w Węgorzewie, ale także szereg imprez towarzyszących dla dzieci i młodzieży.

2 maja 2016 roku na Placu Wolności w Węgorzewie zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdy, kto przyjdzie będzie miał prawo uczestniczyć w XX Biegach Dziecięcych „Mazury Cud Natury” lub wziąć udział w festynie rekreacyjno- edukacyjnym „ Dbamy o Wasze Bezpieczeństwo”.  Udział w biegach i festynie jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali  wiele nagród, każdy uczestnik będzie miał szansę na wyróżnienie.

Z roku na rok powiększa się grono najmłodszych sympatyków biegania, o czym świadczy wciąż rosnąca frekwencja. W ubiegłym roku na starcie stanęło ponad siedmiuset uczestników. W tegorocznych  XX Biegach Dziecięcych „Mazury Cud Natury” przewidzianych jest 22 kategorii wiekowych z podziałem na  wiek i płeć. Dystanse, w zależności od kategorii wiekowej, wynoszą od 100 do 1300 metrów. Początek biegów o godzinie 9:00 ostatni bieg o godzinie 12:40. Pierwsze startują najstarsze kategorie następnie coraz młodsze.

Warunkiem uczestnictwa w biegach dla dzieci jest dokonanie zgłoszenia oraz wypełnienie Oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu z podpisem rodzica lub opiekuna prawnego, wyrażającego zgodę na udział w biegu osoby niepełnoletniej i biorącego za nią odpowiedzialność. Zgłoszenia będą przyjmowane  na standardowych, dostarczonych przez organizatora, drukach. Termin zgłoszeń upływa w dniu zawodów, najpóźniej na 30 minut przed startem odpowiedniej grupy wiekowej. Druki  (oświadczenia)do pobrania również na stronach: www.osir.wegorzewo.pl oraz www.polmaratonwegorza.pl

Po dokonaniu procedury zgłoszeniowej, każdy młody biegacz otrzyma pamiątkową koszulkę promującą XX Biegi Dziecięce „Mazury Cud Natury” (liczba koszulek ograniczona – 800szt.)

Tradycyjnie przygotowaliśmy dla młodych biegaczy moc atrakcji i dużo nagród. Wszyscy uczestnicy Biegów Dziecięcych po zakończeniu biegu otrzymają pamiątkowy medal, wodę oraz rogalika. Za miejsca I - III (w rocznikach od 1996 do 2009) najlepsi otrzymają nagrodę rzeczową oraz  pamiątkowy pucharek. W biegach dziecięcych w kategoriach 2010; 2011 i młodsi - dzieci nie będą klasyfikowane, najmłodsi biegacze w tych kategoriach otrzymają upominek rzeczowy. Każde dziecko, które ukończy bieg jest zwycięzcą!!!

W godzinach 9:00 – 11:00 na Placu Wolności służby mundurowe (Wojsko, Policja, Straż Pożarna i Straż Graniczna) wystawią i zaprezentują swój sprzęt techniczny. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze  i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Węgorzewie wystawią swoje specjalistyczne stoiska.  

Dodatkowa atrakcją  dla dzieci i młodzieży w godzinach 11:30 - 15:00  będzie festyn rekreacyjno-edukacyjny pod nazwą: „Dbamy o Wasze Bezpieczeństwo”.  Uczestnikami festynu mogą być wszyscy chętni: dzieci i młodzież od rocznika 1996 do rocznika 2011 i młodsi pod warunkiem dokonania zgłoszenia i pobrania karty w biurze festynu. Limit uczestników jest ograniczony do 500 osób.  Uczestnicy festynu będą zdobywać   8 sprawności: strażaka, strażnika granicznego, policjanta, żołnierza, ratownika, zdrowego „obywatela” i   dwóch sprawności w konkurencjach sportowych. Po ich zdobyciu każdy otrzyma  pamiątkowy upominek i będzie miał prawo  uczestniczyć w losowaniu o godzinie  15:00 nagród rzeczowych (obecność obowiązkowa).

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

Opublikowano: 18 kwietnia 2016 11:47

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Plakat [1.11 MB]

Regulamin [20.98 KB]

Oświadczenie osoba dorosła [104.5 KB]

Oświadczenie osoba niepełnoletniego [108.5 KB]

Wyświetleń: 732

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom-jst.pl