Otwarcie ścieżki spacerowo-edukacyjnej „Mazurolandia Pozezdrze”

 (link otworzy duże zdjęcie)

26 września  została otwarta ścieżka spacerowo-edukacyjna „Mazurolandia Pozezdrze”, przebiegająca przez ul. Szkolną, ul Polną, ul. 1 Maja i kierując się przy ścianie lasu przez mostek w kierunku Orlika.

 

Otwarcia dokonał Wójt Gminy Pozezdrze Pan Bohdan Mohyła z dyrektor  Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu Panią Joanną Soćko, z kierownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Pozezdrzu Panem Bronisławem Fronckiewicz wraz z uczniami kl. VIII i wychowawczynią klasy Panią Bożena Gawlicką.

 

Ścieżka została zrealizowana przez młodzież  gimnazjalną i uczniów klasy 7 wraz z  Gminną Biblioteką Publiczną w Pozezdrzu w okresie od lutego do sierpnia. Biblioteka pozyskała środki  na ten cel z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Równać Szanse 2018” Regionalny Konkurs Grantowy.

 

Ścieżka ma ukazać piękno i specyfikę naszej mazurskiej przyrody flory i fauny oraz pokazać ciekawą historię, która miała tu miejsce.  Ma też  na celu uprzyjemnić miłe spędzenie wolnego czasu. Może posłużyć też młodym, jako żywa lekcja przyrody. Jest to trasa o długości  1.200 m.

           

Zapraszamy do miłego spaceru

Opublikowano: 08 października 2019 09:19

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 378

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom.pl