Sportowy Turniej Miast i Gmin 2019 - relacja z gm. Pozezdrze

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 26 maja – 1 czerwca w gminach i powiatach w całej Polsce odbyła się XXV edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 czyli największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Nasza Gmina po raz kolejny wzięła udział w tym wydarzeniu , które odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Pozezdrze Bohdana Mohyły.

 

Przez cały tydzień na terenie gminy (orlik, szkoła, przedszkole)  były przeprowadzane gry i zabawy sportowe dla wszystkich mieszkańców Gminy Pozezdrze.

 

Serdecznie dziękujemy Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej  w Pozezdrzu za  atrakcyjne i ciekawe przeprowadzenie „Zawodów małego strażaka”, dzięki którym  dzieci mogły poznać smak prawdziwych zawodów oraz  trud związany z gaszeniem pożarów.   Natomiast  Gminna Biblioteka Publiczna, zorganizowała tematyczną zabawę pod nazwą MAZUROLANDIA w formie gier i zabaw na orliku połączonych  ze  spacerem ścieżką  edukacyjną  po lesie.  Do dzielnych sportowców można  śmiało zaliczyć również przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Złota Rybka”.  Ich spryt i zaangażowanie w rywalizacjach był godny podziwu.

 

Lokalny Animator Sportu na orliku przeprowadził  turniej  piłki siatkowej, piłki  nożnej oraz  turniej tenisa  ziemnego. Zwycięskie drużyny  otrzymały puchary, medale, słodycze i dyplomy.

 

Wszystkim uczestnikom zabaw  i organizatorom dziękujemy i zapraszamy w 2020 roku na kolejną edycję Sportowego Turnieju Miast i Gmin  oraz Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Opublikowano: 07 czerwca 2019 14:02

Kategoria: Aktualności

Galeria Turnieju Miast i Gmin 2019

Wyświetleń: 214

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom-jst.pl