Cicha noc w Betlejem…

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tradycją Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu są coroczne jasełka bożonarodzeniowe, przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku, w czwartek, 20 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 0-III, zaś w piątek  klasy IV-VIII i III gimnazjum oraz Dyrekcja i pracownicy szkoły.

  Okolicznościowa scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne i wokalne zadbali zaś zdolni aktorzy i soliści. Społeczność uczniowska naszej szkoły po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence.

  Przedstawienie wywarło duże wrażenie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także sposobność zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Soćko skierowała podziękowania do artystów i ich opiekunów, czyli p. Anny Górskiej oraz p. Danuty Górskiej.

 

opracowanie: Bożena Gawlicka

Opublikowano: 08 stycznia 2019 09:04

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 366

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom.pl