Spotkanie Wójta z sołtysami

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 16 lutego 2018 roku o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Pozezdrzu odbyło się spotkanie Wójta Gminy z sołtysami.

Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zebranym, że działki rolne będące w posiadaniu rolników na których znajdują się urządzenia wodno-melioracyjne podlegają konserwacji. Zakres ten spoczywa wyłącznie na właścicielach działek. Również właściciele zwierząt domowych mają obowiązek dbać  o ogrodzenia w celu należytego zabezpieczenia posesji.

Kolejnym punktem była organizacja dożynek gminnych, które zostały wyznaczone na 22 września 2018 r. W tym roku starostowie będą wybrani z sołectwa Gębałka.

W dalszej części Wójt poinformował o utworzeniu spółki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Pozezdrzu. Przedstawił nowe zasady płatności i zadania spółki.

Kolejnym punktem była informacja Wójta o planowanej imprezie uczczenia powstania miejscowości Pozezdrze. Organizacja imprezy spocznie na GOK w Pozezdrzu.

W dalszej części pani Sekretarz poinformowała zebranych o funduszu sołeckim na rok 2018, natomiast Pan Wójt o zorganizowanym konkursie na LOGO Gminy Pozezdrze a także planach cyfryzacji urzędu, rozbudowy szkoły i boiska przy szkole.

Na zakończenie obecny na spotkaniu dzielnicowy Andrzej Goliński podziękował sołtysom i Gminie za dobrą współpracę.

 

Opublikowano: 20 lutego 2018 09:01

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 376

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom-jst.pl