Zażynki w Lisach - 2017

 (link otworzy duże zdjęcie)

Lisy, Gmina Banie Mazurskie

 

13 sierpnia 2017 r., niedziela, godz. 16:00 - plac przy Szkole w Lisach

 

Zażynki to rozpoczęcie żniw - wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

13 sierpnia 2017 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Jedną z atrakcji będzie konkurs na „Zażynkowy specjał” – potrawę o wyjątkowym, tradycyjnym smaku, a także konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

 

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 7 sierpnia 2017 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl.  Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

 

Wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach oraz mieszkańcy wsi Lisy.

 

Dofinansowano ze środków Powiatu Gołdapskiego.

Opublikowano: 02 sierpnia 2017 08:16

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Deklaracja udziału [65.5 KB]

Regulamin konkursu [368.17 KB]

Formularz zgłoszenia uczestnictwa [65.5 KB]

Wyświetleń: 413

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom-jst.pl