Uczniowie szkoły z wizyta w ZUOK Spytkowo

 (link otworzy duże zdjęcie)

O tym, ile i co wrzuca się na co dzień do śmietników, przekonała się 9 marca 2017 klasa 5a wraz z nauczycielkami panią Jolą Bartkowską i siostrą Dominiką w czasie wycieczki do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych(ZUOK) w Spytkowie.

Najpierw pod okiem przewodnika i naszej opiekunki z ZUOK p. Anny Baranowskiej odbyliśmy „drogę pospolitego śmiecia” i odpadów po wtórnej segregacji. Widzieliśmy automatyczną linię przetwarzającą śmieci, sterty szkła, plastików, aluminiowych puszek oraz ogromne wysypisko śmieci i pryzmy kompostu. To on był tematem warsztatów p.t „Kompost z mokrą Korą”, które były finalnym punktem naszej wizyty w ZUOK. Najpierw lekcja selekcji śmieci na suche, zmieszane i mokre, później o pożytkach kompostu, na którym posadziliśmy kwiatka, który zabraliśmy do szkoły.

Na koniec spotkania, wyręczając Matkę-Naturę ;), zrobiliśmy śmieciowe bakterie, które można będzie podziwiać na klasowej wystawie. Odtąd będą one miały ręce pełne roboty, ale tylko w ZUOK w Spytkowie,  a nie w lesie czy w przydrożnym rowie, to sobie obiecaliśmy!!!!

opracowanie: Bożena Gawlicka ZS Pozezdrze

Opublikowano: 15 marca 2017 13:13

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 346

Gmina Pozezdrze

Realizacja: IDcom-web.pl